Internet Explorer 9 Beta – nowa wersja przegladarki

Internet Explorer 9 Beta

Ostatnio chodziłem podekscytowany na wieść o pojawieniu się nowej przeglądarki Internet Explorer 9 Beta. Od razu na wstępie powiem, że nie jestem fanem tej przeglądarki i często udaje, że jej w ogóle nie ma. Mam z tego powodu potem kłopoty, bo okazuje się że coś nie działa pod IE. Ale moje podekscytowanie miało zupełnie inne podłoże. Otóż spodziewam się, że nowa przeglądarka zniesie bariery stosowania różnych kruczków i kompromisów w tworzeniu stron www, że style będą działały wszędzie tak samo.

Co w nowej przeglądarce IE9

  • Nowy wygląd podobny do Chrome (nuda :) ).
  • Wspomaganie sprzętowe przy animacjach pisanych w JavaScript Canvas (SUPER!!!).
  • Zaokrąglenia rogów border-radius (Hurra)
  • getElementsByClassName
  • Web Fonts – więcej czcionek na stronie
  • Audio Player z pliku XML
  • I kilka innych bajerów

Pod linkiem podanym na dole można znaleźć więcej informacji o możliwościach IE9. Można tez ściągną wersje Beta.

Nie udało mi się wypatrzyć czy nowy IE9 Beta obsługuje cienie na znacznikach i czy możliwe jest tworzenie pochyłych znaczników. Myślę że chłopaki z Microsoft się z tym nie wyrobili. Zastanawiam się na jedną przeszkodą. Mianowicie, w  wielu starszych projektach przy zastosowaniu stylów CSS stosuje się wcześniejsze sprawdzanie przeglądarki. z użyciem np PHP W zależności od przeglądarki wczytywane są inne style CSS. Mam nadzieje, że nie spowoduje to że nie będziemy się mogli cieszyć nowymi możliwościowi IE9.

Internet Explorer 9 Beta

Link: http://ie.microsoft.com/testdrive/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>