CSSWarp – generator krzywego tekstu w CSS3

CSS Warp

Dzięki generatorowi CSSWarp możemy tworzyć tekst ułożony na prowadnicy. Prowadnice można dowolnie modyfikować i wykrzywiać. Możemy również wybrać niestandardową czcionkę która jest pobierana z usługi Google Fonts (@font-face). CSSWrap generuje następnie kod, który można umieścić na własnej stronie. Co najważniejsze generator działa nawet na IE9 to dobry znak, ponieważ wcześniej wydawało mi się że tworzenie krzywionych elementów nie było możliwe w IE9.

 

CSS Warp

 

Link: http://csswarp.eleqtriq.com/

    1. Taipan Autor wpisu

      To dwie różne technologie. Nie wiem czy można porównywać, która lepsza a która gorsza. Na pewno dzięki SVG można robić faje rzeczy, ale teksty w CSS3 są bardziej przyjazne dla wyszukiwarek. Z drugiej strony ten generator jest złym przykładem bo każda litera jest w osobnym tagu, wiec dla wyszukiwarek raczej jest obojętne czy jest to CSS3 czy SVG :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>