Google Tłumacz – syntezatory mowy wszystkich języków

google_tlumacz_thumb.png

Korzystając  od czasu do czasu ze słownika Google zauważyłem, że umożliwia on czytanie tłumaczonych zdań w wielu językach. Do tej pory pamiętam tylko syntezator mowy języka angielskiego. Jeśli chodzi o  syntezę mowy, nie jest to taka prosta sprawa, a każdy język wymaga osobnych reguł i algorytmów dla programów. W ramach ciekawostki mimo że nasz język polski jest jednym z trudniejszych, napisanie syntezatora mowy jest prostsze niż np. języka angielskiego. Kiedyś zdarzyło mi się znaleźć w sieci syntezator mowy polskie na jednej dyskietce (taka starsza wersja pendrive tylko że miała 1Mb :P ) i czytał on całkiem nieźle.

Reasumując, warto prześledzić Google API dla słownika. Syntetazę mowy w Google tłumacz, można wykorzystać na przykład do budowania stron internetowych dla niewidomych lub do nauki czytanie i pisania dla dzieci.

 Link: http://translate.google.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>